13 kwietnia 2016r. odbył się w naszym gimnazjum dzień otwarty, na który zostali zaproszeni uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej. Przebieg tego dnia stanowi już pewną tradycję naszej szkoły. Pierwsza część to konkurs ekologiczny, połączony z licznymi atrakcjami. Scenki mimiczne, kalambury, rzut do celu ekologicznymi kulami oraz rozpoznawanie zwierząt po oczach to tylko niektóre z nich. Po pełnej emocji rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce: Zuzanna Grotnik i Martyna Lach, klasa 5a SP10, II miejsce : Zofia Kołodziej i Anna Kopytko, klasa 5b SP10, III miejsce : Oliwia Miga i Mateusz Kajko, klasa 5a SP10, wyróżnienie: Dagmara Gloc i Sandra Gąsiorowska, klasa 5b SP10. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy. Podczas drugiej części naszego spotkania uczniom została przybliżona praca naszego gimnazjum. Nasi młodzi chemicy pod czujnym okiem p. U. Proksy zaprezentowali opracowane podczas realizacji projektu ”Odkrywaj z G7” doświadczenia chemiczne. Oczywiście inauguracyjnym doświadczeniem był wybuch wulkanu. Po takiej prezentacji każdy szóstoklasista nie marzył o niczym innym, jak o członkostwie w naszym klubie chemika. Na sam koniec p. B. Jelonek przedstawiła prezentację multimedialną, z której uczniowie dowiedzieli się o naszych sukcesach, wynikach egzaminów zewnętrznych, wycieczkach, projektach unijnych, imprezach wewnątrzszkolnych (dyskoteki, nocne maratony filmowe, chrzest pierwszoklasistów, Mikołajki, Zjazd Wszystkich Świętych, Dzień Strachu, Spartakiady), wyjazdach do Aqua Parku, zimowisku, wyposażeniu szkoły oraz planach na przyszłość. Podczas oglądania zdjęć z życia gimnazjalisty wszystkim dopisywał dobry humor. Każdy z gości otrzymał ulotki reklamujące nasze gimnazjum i notesik z logo G7. Mamy nadzieję, że uczniowie po zapoznaniu się z działalnością naszej szkoły nie będą mieli kłopotu z dokonaniem wyboru gimnazjum.
Archiwum miesiąca: maj 2016
Konkurs wiedzy ekologicznej w G7
W tym roku do konkursu zaprosiliśmy całe klasy. Uczniowie zmagali się z licznymi konkurencjami na wesoło: kalamburami rysunkowymi, tratwą, odpowiedziami na wylosowane pytania, rozpoznawali znaki ekologiczne oraz rzucali recyklingową piłką do kosza. Najtrudniejszą konkurencją okazała się „tratwa”, czyli kartka papieru formatu A3, na której miało się zmieścić 5 uczniów z danej klasy.
Najwyżej punktowaną konkurencją była praca plastyczna. Podczas trwania konkursu część klasy tworzyła „Maskotkę ekologiczną” z odpadów ekologicznych. Powstały wspaniałe stworki, które można podziwiać na zdjęciach.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a zarazem uczyli. Na koniec rozdano cenne nagrody, a było o co walczyć. Zwyciężyła klasa 3a i otrzymała bon na zakup pizzy. Drugie miejsce zdobyła klasa 2b, trzecie – 3b. Gratulujemy!
Grupa Kubusia Puchatka zwiedza Kraków
Poranek 10 Maja zapowiadał bardzo udany dzień, słoneczny i ciepły. Zależało nam na tym szczególnie, ponieważ grupa Kubusia Puchatka wybierała się na wycieczkę do Krakowa. Tego dnia wszyscy wzorowo stawili się na zbiórce o wyznaczonej porze, więc po śniadaniu, z plecaczkami pełnymi pyszności, ruszyliśmy w podróż.
Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki był Ogród Botaniczny w Krakowie, gdzie mieliśmy okazję poznać przeróżne gatunki roślin, zobaczyć jak wyglądają w rzeczywistości. Słuchaliśmy wielu ciekawych wypowiedzi dotyczących roślin egzotycznych i krajowych. Zwiedzaliśmy szklarnie i zagajniki przyrody. Zmęczeni wyczerpującym spacerem udaliśmy się nad staw, gdzie zrobiliśmy sobie piknik. Pozwoliło to dzieciom zebrać siły i posilić się odpowiednio.
Drugim przystankiem było centrum Krakowa… spacerem przeszliśmy na rynek maszerując małymi wąskimi uliczkami, pełnych ulicznych grajków, występujących artystów i sklepów z pamiątkami. Wzbudzało to zachwyt i zdziwienie wśród moich wychowanków. Dotarłszy na rynek główny, zobaczyliśmy SUKIENNICE, KOŚCIÓŁ MARIACKI i wiele innych ekspozycji. Gdy nasz czas w Krakowie dobiegał ku końcowi pozwoliłam dzieciom zdecydować o ostatnim punkcie programu. W zaproponowanej alternatywie Smok Wawelski przegrał z lodami.
W trzecim punkcie programu, zgodnie z decyzją, oblegliśmy kawiarnie. Było to pierwsze wspólne wyjście na lody i jak wszystko, tego dnia, było wyjątkowe. Powiem więcej, odnoszę wrażenie, że ten punkt programu dzieci wspominają najczęściej i najlepiej. Lody, to był mój autorski pomysł, rodzaj prezentu ode mnie na zakończenie a także forma nagrody i podziękowania za wspólny rok. Pomysł zrealizowany.
Tym akcentem pożegnaliśmy Kraków i wyruszyliśmy w podróż powrotną. Prawie wszyscy mali uczestnicy naszej wyprawy zasnęli po dniu pełnym wrażeń.
Joanna Łęgowska
Wizyta w Palmiarni w Gliwicach
W dniu 12 maja 2016 r. klasy 1a i 1b gimnazjum wraz z wychowawczyniami, wzięły udział w wycieczce do Palmiarni w Gliwicach. Uczniowie mogli tam pooglądać rośliny tropikalne oraz wspaniałe środowisko wodne ryb z rzek i jezior amazońskich. Chwila odpoczynku w pięknym parku na pewno nam się przydała!
J. Błachuta, B. Kasperkowicz
Konkurs językowy Albus 2016
W dniu 10 maja 2016 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego ALBUS . Brało w nim udział 24 uczniów klas 6-ych SP oraz 1,2 i 3 gimnazjum. Był to konkurs pisemny sprawdzający znajomość funkcji językowych, słownictwa i gramatyki. 11 maja odbył się również konkurs z j. niemieckiego dla gimnazjum. Na wyniki przyjdzie nam poczekać jeszcze miesiąc. Życzymy powodzenia!
Nauczyciele języków obcych
„ Moja mała ojczyzna”
„ Tęczowe ludki” w przeglądzie „ Moja mała ojczyzna”
Dzieci z grupy Biedronek z zespołu „ Tęczowe Ludki” brały udział 15 kwietnia w Przeglądzie „Moja mała ojczyzna” dla dzieci przedszkolnych XVI FESTIWALU KULTURY DZIECI I MŁODZIEŻY „JAWOR 2016” zorganizowanego przez: Młodzieżowy Dom Kultury im. „Jaworzniaków” w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. W składzie Jury zasiadali: Ewa Kulikowska – przewodnicząca, Maria Nowak, Barbara Banasik. Do przesłuchania przystąpiło 10 przedszkoli z Jaworzna i Tychów. Nasze maluszki przygotowane pod kierunkiem Anny Pederskiej zdobyły wyróżnienie za taniec śląski „Grozik. Serdecznie gratuluje udanego występu „ Tęczowym Ludkom”.
„NASZA PLANETA, NASZ MAŁY ŚWIAT, JAK DBAĆ O NIEGO MAM?!.”
Na Świetlicy został rozstrzygnięty Konkurs „NASZA PLANETA, NASZ MAŁY ŚWIAT, JAK DBAĆ O NIEGO MAM?!.”
Chcielibyśmy, aby wszystkie Nasze Świetliczaki zajęły I miejsce, no ale trzeba było podzielić miejsca. Jury, w skład którego weszły Pani Agata Foltyn-Krawiec, Pani Aleksandra Szdlik i Pani Natalia Kondoszek-Karwas miały twardy orzech do rozgryzienie, ale udało się. Emotikon wink
I Miejsce zajęła Angelika Opozda,
II Miejsce Alicja Kłosowicz,
III Miejsce, egzekwo liczbą głosów zajeły Angelika i Sara Zelek.
Zostały również przydzielone WYRÓŻNIENIA i WYRÓŻNIENIA SPECJALNE. Nikt nie został poszkodowany. Emotikon wink
Wyróżnienia Specjalne otrzymali, jako rodzynek Jakub Chrabąszcz, Aleksandra Bernisz z Weroniką Tracz, Julia Gaj z Julią Kawulak. Wyróżnienia zostały przydzielone, Natalii Szczerbinie, Annie Wasilewskiej z Weroniką Chechelską.
Nagrody zostały rozdane.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM!!!
Urodziny w Grupie „Pszczółek”
Naszym kolejnym solenizantem był Piotruś Knapik. Z tej okazji 21.04.2016 cała grupa świętowała urodziny. Piotrusiowi życzymy wszystkiego najlepszego, wiele uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń.
Marta Chowaniec i Marzena Stolarczyk
„ Taneczne Rytmy”
II Edycja Konkursu „ Taneczne Rytmy” za nami
W dniu 25.04.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się II Konkurs Taneczny „Taneczne Rytmy”. Konkurs cieszy się sporą popularnością i wpisał się na stałe w kalendarz konkursów organizowanych w naszej placówce. Przyczynia się on do odkrywania u naszych przedszkolaków talentów, a co najważniejsze czerpania radości z tańca i zarażania nim innych, oraz integrowania całej społeczności przedszkolnej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: A. Pederska, A. Łęgowska, M. Stolarczyk. Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie przez zespół dziecięcy tańca w łącznym czasie nie przekraczającym 5 minut. Do tanecznej rywalizacji przystąpiło 24 dzieci z trzech zespołów tanecznych: „Tęczowe Ludki”, „Pszczółki”, „Wesoła Gromadka” w kategorii wiekowej od 3 do 5 lat. Zmagania przedszkolnych tancerzy oceniało Jury w składzie: Pani Ewa Kulikowska, Pani Agnieszka Szklarczyk i Pan Urszula Likus. Ocenienie zostały podane interpretacja, umiejętności taneczne, ogólny wyraz artystyczny. Po prezentacji wszystkich wykonawców ocena Jury była następująca:
I miejsce „Tęczowe Ludki” grupa taneczna 3 latki
II miejsce ,,Pszczółki” grupa taneczna 4 latki
II miejsce „ Wesoła Gromadka” grupa taneczna 5 latki
Uczestnicy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Podczas konkursu panowała bardzo miła atmosfera. Atrakcją w czasie obrad jury były konkursy muzyczne z nagrodami w formie łakoci i zabawy taneczne prowadzone przez organizatorów imprezy. Konkurs „Taneczne Rytmy” to cenna nauka pracy w zespole, samodyscypliny, zdrowego współzawodnictwa. To także doświadczenie potrzebne przyszłemu tancerzowi – obycie ze sceną, przygotowanie kostiumów, zachowanie w czasie występów, profesjonalizm i odpowiedzialność.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów, ponieważ dzięki środkom finansowym i podarunkom udało się nagrodzić wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie. Wszystkim dzieciom i instruktorom tanecznym gratulujemy, bo nieważne są miejsca, ale to, że wspólnie uczestniczyliśmy w wspaniałej zabawie. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na trzeciej już Konkursu
„ Taneczne Rytmy”.
Organizatorzy
„Powiewa flaga”
„Powiewa flaga”
(Czesław Janczarski)
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste Piękne są nasze barwy ojczyste.
Za nami święta narodowe, w tym Dzień Flagi, naszej ojczystej. Na naszej Świetlicy również zawitały polskie flagi. Powiewają w formie plastycznej, a nasze Świetliczaki dumnie prezentują swoje prace. Takich patriotów potrzebujemy.