„Przyroda w poezji dziecięcej”

Konkurs Recytatorski Przedszkolaków
REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO
,,Przyroda w poezji dziecięcej”
Nazwa konkursu: ,,Przyroda w poezji dziecięcej”
Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 3 i MBP Filia Szczakowa

Cele konkursu:
• popularyzowanie poezji dziecięcej,
• rozwijanie zdolności recytatorskich,
• zainteresowanie dzieci poezją,
• zachęcanie do występów na scenie,
• prezentacja umiejętności dzieci,
• uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Czytaj dalej

„Pani Wiosna Kolorowa i Radosna”

„Pani Wiosna Kolorowa i Radosna”
Konkurs plastyczny

1. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki przeprowadzenia i uczestniczenia w Konkursie organizowanym przez Organizatora.

2. Organizatorami konkursu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie – Filia Szczakowa ul. Jagiellońska 3 oraz Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaworznie ul. Koszarowa 20.

Cel konkursu: Czytaj dalej

Odwiedziny Komendy Miejskiej Policji

22 marca naukowe koło „Planeta Odkrywców” w ramach lekcji o kryptologu Marianie Rejewskim odwiedziła Komendę Miejską Policji. Niezmiernie ciepło zostali przyjęci „młodzi policjanci”, zobaczyli pomieszczenie z lustrem weneckim, areszt, skład broni. Mogli przymierzyć kamizelkę kuloodporną i poczuć się, jak prawdziwy policjant na odprawie. Głównym celem było jednak poznanie pracy i odkrycie tajemnic kryminalnych… Jakże ważne i trudne jest zadanie policjanta z wydziału kryminalnego. A jak nie widać śladów, trzeba je odkryć, wykryć. Nawet te z powietrza są wykrywalne, wówczas do pracy policjanta wkracza pies i jego niezawodny węch. Uczniowie zobaczyli, jak odkryć zostawione na szklance linie papilarne, dowiedzieli się jakie przydatne ślady zostawia przestępca. Pani Monika opowiedziała uczniom, jak zostać policjantem, jakie spotkały ją straszne, a także miłe i wzruszające chwile podczas służby. Miło spotkać policjantów z prawdziwą pasją i powołaniem. Dziękujemy za spotkanie!

 

„Symbole Jaworzna”

Uczniowie naszej szkoły zdobyli kolejne osiągnięcia. Mamy się czym pochwalić!!!

W naszym mieście został zorganizowany miejski konkurs plastyczny „Symbole Jaworzna” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna pana Pawła Silberta. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I, II, III szkół podstawowych miasta Jaworzna. Uczniowie klasy 3a uzyskali wysokie wyniki. Igor Sadowski zdobył 1. miejsce oraz Ksawery Fryc 2. miejsce. Uczeń klasy 2 Kacper Fryc również osiągnął ogromny sukces, zdobył 3. miejsce. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Nagrodą specjalną była statuetka przedstawiająca drwala. Statuetki zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzebę konkursu.


Uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów odbyła się na terenie szkoły SP 2 w Jaworznie. Na galę zaproszeni zostali wszyscy laureaci, nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, rodzice oraz goście specjalni.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Warszawa

20 marca klasy V wraz z kółkiem „Planety Odkrywców” wybrali się do Warszawy, aby poznać pracę w telewizji publicznej od kuchni. Zwiedzili studio Pytania Na Śniadanie, Wiadomości Sportowych, a nawet będącą w czasie przebudowy scenę Szansy na Sukces, która ma powrócić wkrótce do ramówki telewizji. Skoro Warszawa to

oczywiście, nie, nie McDonald 😉 a Centrum Naukowe Kopernik, w którym każdy Czytaj dalej

Promocja projektu „Być jak Ignacy”

Naukowe Koło klasy 5b podczas ostatnich zebrań z rodzicami promowało naukę i wynalazki! Uczniowie i uczennice samodzielnie przygotowali koszulki ze swoimi imionami i ukrytymi symbolami pierwiastków chemicznych. Przygotowali również kilka krótkich informacji z życia i twórczości tytułowego bohatera projektu „Być jak Ignacy”, w którym biorą udział. Wiele wartościowych informacji o polskich wynalazcach, filmów edukacyjnych o otaczających nas zjawiskach przyrody znajdziecie na stronach internetowych: www.bycjakignacy.pl , a także www.youtube.com

Międzynarodowy Tydzień Mózgu

Międzynarodowy Tydzień Mózgu świętowaliśmy również na lekcjach biologii z panią Zofią Pocztowską. Uczniowie klas 4, 5, 7 i 8 uczestniczyli w lekcjach tematycznych poświęconych funkcjonowaniu mózgu, jego roli oraz wpływowi stresu na jego pracę. Mieli także możliwość przetestowania sprawności pracy mózgu za pomocą różnorodnych ćwiczeń.

Wiosna…

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. 21 marca świetliczaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Ubrana w piękną kolorową sukienkę Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła do szkolnego ogrodu. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnie krzyczały „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”. Mamy nadzieję, że wiosna ?posłucha świetliczaki i zostanie z nami na dobre. Czekamy na ciepłe dni i słoneczną pogodę.??

Podchody harcerskie

18 marca naukowe koło „Planeta Odkrywców” w ramach lekcji o polskim kryptologu – Marianie Rejewskim, gościła w szkole specjalną osobę. Była nią druhna Natalia z 17 Drużyny Wodnej Próbnej ,,Smuga Cienia”. Głównym celem spotkania były podchody harcerskie, podczas których uczniowie poznali specjalne kody i szyfry harcerskie, m.in. GA –DE- RY –PO – LU- KI , MA –LI – NO – WE – BU –TY, CZEKOLADKĘ oraz Alfabet Morse’a. Druhna Natalia opowiedziała również o życiu harcerzy dawniej i dziś oraz o głównym założycielu skautingu na świecie i harcerstwa w Polsce. Nie zabrakło pląsów i zabaw harcerskich. Wiosenna zabawa na dworze bardzo się wszystkim podobała. Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy jeszcze do nas 🙂