Kiermasz Wielkanocny

Witajcie mili goście, witajcie i wspólnie się radujcie,

W klimat świąt wielkanocnych razem z nami się wczujcie.

 Tymi słowami uczniowie przywitali rodziny przybyłe na Kiermasz Świąteczny, zorganizowany 17 marca w Zespole Szkół nr 3 w Jaworznie, przygotowany przez nauczycieli, dzieci i rodziców. Zaproszeni ściągnęli tłumnie, wypełniając salę gimnastyczną po brzegi. Stoły uginały się od przepięknych pisanek, króliczków i różnych stroików przygotowanych własnoręcznie przez uczniów, których roześmiane buzie zachęcały oglądających do zakupów. Ciężko jednak było wytrwać przy samych straganikach, gdy tuż obok, za kurtyną, odbywał się spektakl, w czasie którego występy poszczególnych klas przeplatane były opowieściami o naszych polskich tradycjach wielkanocnych. Rodzice z dumą patrzyli jak ich pociechy bez żadnej tremy początkującego artysty dają z siebie wszystko, aby przygotowywanym od dawna występem umilić im oczekiwanie na Święta Wielkanocne. Zakończenie występu nie oznaczało jednak końca atrakcji. W jednej z sal działała kawiarenka serwująca herbatę oraz ciasta i ciasteczka. To był prawdziwie emocjonujący dzień, pełen pozytywnej energii i wesołych chwil. Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za tak liczne przybycie i życzą, aby nadchodzące Święta Wielkanocy były dla nich czasem wytchnienia i radości w rodzinnym gronie!