Wycieczka do Lipowca

30 maja nasze dzielne pierwszaki wyruszyły na podbicie Lipowca. Po odmeldowaniu się u wychowawców wyruszyliśmy. Po dotarciu na miejsce nasza dzielna 1a i 1b zaczęła od zwiedzania SKANSENU – piękne drewniane chaty, pełne świętych obrazów, składane belka po belce, zamiast pokoi przestronne izby, prze rożne ciekawe przyrządy gospodarstwa domowego i nie tylko. Po zwiedzeniu „skansenu” zostaliśmy zaproszeni na ciekawe warsztaty, gdzie mogliśmy zrobić swoje własne zabawki: szmaciane lalki i drewniane koniki. po chwili odpoczynku i relaksu przy zakupie pamiątek, wyruszyliśmy dzielnie na podbicie wieży na zamku w Lipowcu. Po pięknej i smutnej historii o białej damie, dzielni ochotnicy w tym wychowawcy zdobyli wieże „białej damy”. 😀 🙂 Pogoda dopisała, humory również. Dziękujemy!!!

received_1964401223583353

DSC_1610