Szóstoklasiści w Chełmie Śląskim

„Jeśli myślisz rok naprzód – sadź ryż
Jeśli myślisz 10 lat naprzód – sadź drzewo
Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód – ucz ludzi”

W myśl tego chińskiego przysłowia 12 i 13 października 2016r. uczniowie klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 10 pod opieką nauczycieli Magdaleny Harmaj, Urszuli Likus i Agnieszki Knapik – Palian wzięli udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych w Chełmie Śląskim. Podczas zajęć, które miały charakter stacjonarny i terenowy uczniowie mieli możliwość poszerzenia
i ugruntowania swojej wiedzy z zakresu ekosystemu lasu i jeziora. Uczniowie niewątpliwie pogłębili znane im już ze szkoły informacje z botaniki, poszerzyli słownictwo, a podczas spacerów mogli podziwiać  jesienną przyrodę. Niewątpliwie tego typu zajęcia w doskonały sposób potrafią łączyć ze sobą naukę, zabawę i wypoczynek.

W ramach zajęć biologicznych odbyła się również wycieczka do Rezerwatu Hodowli Żubrów w Pszczynie Jankowicach. Uczniowie na własne oczy mogli podziwiać te niezwykłe

i piękne zwierzęta. Obejrzany film i prelekcja pracownika spotkały się wśród uczniów z dużym zainteresowaniem.

Zwieńczeniem naszego wyjazdu jest gazetka przygotowana przez uczniów z grupy reportersko – dziennikarskiej oraz komputerowej. Znajdują się w niej zdjęcia z wycieczek, zajęć na terenie ośrodka oraz krótkie opisy ciekawych i pięknych przyrodniczo miejsc.

 Magdalena Harmaj