Wycieczka do Siewierza

Dnia 15 października uczniowie klasy 3 a i 3 b uczestniczyli w lekcji przyrody organizowanej przez Nadleśnictwo Siewierz. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wzięli udział w zajęciach w pracowni- Izbie Leśnej. Dzieci mogły tam zobaczyć zwierzęta zamieszkujące polskie lasy, poznać ich zwyczaje i ciekawostki z ich życia. Uczniowie słuchali też głosów wydawanych przez zwierzęta i próbowali rozpoznać ich właścicieli. W Izbie Leśnej obejrzeli ponadto wiele eksponatów związanych z przebogatym światem owadów oraz próbki różnych gatunków drzew i inne ciekawostki. Niestety pogoda nam nie dopisała i nie mogliśmy uczestniczyć w zajęciach na leśnej ścieżce, ale mogliśmy oglądać filmy dydaktyczne z życia lasu. Lekcja ta pomogła nam utrwalić i pogłębić wiedzę dotyczącą lasu i jego mieszkańców zdobytą na lekcjach. Po zajęciach mogliśmy upiec kiełbaski, wspólnie się pobawić.

Małgorzata Kokoszka

Katarzyna Wilkosz- Grześkowiak