Genialny umysł w każdym wieku

O projekcie

Celem projektu Genialny umysł w każdym wieku – zajęcia dla dzieci i młodzieży Gminie Jaworzno jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz programowania przez Wyższą Szkołę Humanitas przy współpracy gminy, umożliwiających rozwijanie u dzieci i młodzieży kompetencji kluczowych odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.

W ramach projektu każdy uczestnik weźmie udział w 3 blokach warsztatowych:

  1. Genialny umysł
  2. Genialny naukowiec i artysta
  3. Cyfrowy Geniusz

Zajęcia realizowane będą przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i pomocy dydaktycznych do nauki przedmiotów przyrodniczo-matematycznych oraz programowania:

  • okularów rozszerzonej rzeczywistości – typu HoloLens
  • robotów LEGO WEDO 2.0
  • Ozobotów
  • robotów Lego Mindstorms
  • interaktywnej podłogi multimedialnej z pakietami do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i programowania.

Uczestnicy projektu:

  • 288 dzieci z klas 1, 2, 3, 4, 5, 6 z Gminy Jaworzno:
    • w każdym roku 96 dzieci – jedna grupa warsztatowa z każdego rocznika
    • kameralne grupy ok 8-osobowe
  • wsparcie osób z orzeczoną niepełnosprawnością
  • 96 seniorów – w każdej edycji po 4 grupy 8-osobowe

Realizacja projektu:

sierpień 2019 – lipiec 2022

Genialny Umysł w każdym Wieku

Dzieci:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=HOBmGTTloku8m-03PbJsrHYS0Yz_WBBLqj6OK6dnit9UNFJOUlE1MzlJNFBIRVc0TDlTNFJTUE1YVSQlQCN0PWcu

Seniorzy:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=HOBmGTTloku8m-03PbJsrHYS0Yz_WBBLqj6OK6dnit9UN1ZXTThZSzZQR0VDTkU5T0hXN1pBRlhZOSQlQCN0PWcu

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać na stronie www projektu pod adresem:

https://www.humanitas.edu.pl/IIImisja_jaworzno#tab_16929

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie „Motylki” i „Biedronki”

W dniu 16 września przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day). Inicjatorem tego wydarzenia była Pani Joanna Mercik – nauczycielka języka angielskiego. Po wysłuchaniu opowiadania o Vashti przystąpiły do ozdabiania papierowych kropek swoimi kolorowymi kropeczkami:)
Dzień kropki kontynuowany został w grupie „Motylków”. Dzięki przygotowanym przez wychowawczynię grupy pieczątek z ziemniaków, przedszkolaki miały okazję wykonać kolorowe stempelki w kształcie kropek i tak powstawały „kropkowe” dzieła sztuki. Najważniejszym przesłaniem tego dnia było to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.

Wycieczka grupy „Motylki” do Miejskiej Biblioteki-filia Szczakowa

We wtorek 10 września najmłodsze dzieci z grupy 3 – latków „Motylki” wraz z wychowawczynią p. Anną Roczkalską-Gurbisz wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki – filia Szczakowa. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Podczas pobytu „Motylki” zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku i miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książeczki.
Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną frajdę! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

Międzynarodowy Dzień Kropki

W dniu 16 września dzieci z klasy 1B na lekcji języka angielskiego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Z tej okazji, wysłuchały historii Vashti, ozdobiły kropkami życzenia: „Happy Dot Day”, a następnie osobiście je wykrzyczały!

https://www.facebook.com/ZespolSzkolNr3WJaworznie/videos/504336057061149/?t=0

Ósma edycja narodowego czytania

W sobotę 7 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ósmej edycji Narodowego Czytania, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przybyli mieli okazję usłyszeć interpretację „Katarynki” Bolesława Prusa w wykonaniu Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz „Dobrej Pani” Elizy Orzeszkowej odczytanej przez znanego m.in. z roli dr Lubicza z serialu „Klan” aktora Tomasza Stockingera.