Warsztaty przyrodnicze „Wesoły Uniwersytet” w Pszczółkach

Warsztaty przyrodnicze „Wesoły Uniwersytet” w Pszczółkach
Mleczna, orzechowa, gorzka, nadziewana masami, biała i wiele innych. Kto z nas nie lubi czekolady? 12 kwietnia grupa „ Pszczółek” obchodziła „Święto Czekolady”. Tego dnia w naszej grupie odbyły się warsztaty przyrodnicze organizowane przez Wesoły Uniwersytet pt. „Kakaowiec i nie tylko. Smakołyki natury”. Dzieci dowiedziały się, z czego powstaje czekolada oraz w jaki sposób się ją wytwarza. Przedszkolaki poznały nazwy różnych orzechów i środowiska, w którym rosną, a także nauczyły się je rozróżniać . Podsumowaniem warsztatów była degustacja przepysznej belgijskiej czekolady z fontanny. Pszczółki zrozumiały również, że spożywana w dużych ilościach czekolada może szkodzić zdrowiu, natomiast umiar w jej jedzeniu pozwoli się im cieszyć dobrym samopoczuciem.