„Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.”

Dnia 20 kwietnia uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kokoszką udali się do biblioteki w Szczakowej. Chwile spędzone z książką to wspaniały czas na relaks, rozmowy o ważnych sprawach oraz czas na rozwijanie różnorodnych umiejętności. Tym razem było to spotkanie z lekturą A. Frączek


„Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Julian Tuwim znany jest głównie jako autor Zosi Samosi, Lokomotywy. W lekturze dzieci poznały jak ciekawą i pełną pasji( bzików) osobą był Julek już od najmłodszych lat.
Uczniowie poznali także świat roślin i zwierząt, którymi pasjonował się Julian Tuwim. Mieli okazję zamienić się na chwilę w małych naukowców. Pod okiem Pań w bibliotece wykonali ciekawy eksperyment, wysłuchali fragmentów książki oraz ułożyli samodzielnie obrazek z puzzli, odgadując z jakiego wiersza Juliana Tuwima pochodzi. Lekcja w bibliotece bardzo się wszystkim podobała. Zachęcamy do przeczytania książki, a paniom w bibliotece dziękujemy za tak miłe spotkanie.