Miejski Rodzinny Konkurs „Od Przedszkolaka do Wynalazcy”

Dnia 23 kwietnia 2018r odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz rozstrzygnięcie Miejskiego Rodzinnego Konkursu „Od Przedszkolaka do Wynalazcy” (honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Jaworzna), którego nasza szkoła była organizatorem. Celem konkursu było nie tylko podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów jaworznickich szkół i ich rodzin, czy kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego przez codzienne działania we własnym domu, szkole, pracy, okolicy. Celem była również popularyzacja nauk matematyczno – przyrodniczych, ale przede wszystkim zachęta do wspólnego spędzania czasu, twórcza działalność w rodzinach oraz dobra zabawa. Konkurs miał za zadanie zachęcić całe rodziny do wykonania własnego wynalazku z surowców wtórnych o dowolnym rozmiarze i zastosowaniu. Należało wypełnić również tzw. Kartę Patentową, w której podawano nazwę i zastosowanie wynalazku.

Na przybyłych gości czekał poczęstunek, a także występ klasy 3b, która przygotowała bardzo mądre i ekologiczne przedstawienie, pt.: „Eko – kapturek”. Następnie wręczono dyplomy i cenne nagrody w dwóch kategoriach. 

Kategoria klasy 1-3
I miejsce:
Oskar Suchanek z tatą Jarosławem SP17 – wykonali ROBOPSA
II miejsce: 
Maja Wójcik, siostra Michalina i tata Maciej SP3 – wykonali WIRUJĄCĄ WIEŻĘ
III miejsce:
Agatka Pawlik z mamą Sylwią SP10 – wykonały DYSTRYBUTOR NA SŁODYCZE
Wyróżnienie:
Nikodem Prześlica z mamą Marzeną – wykonali EKOLOGICZNE KAPCIE

Kategoria klasy 4-7
I miejsce:
Marcin Porwit z tatą Grzegorzem SP22 – wykonali FROTERKĘ
II miejsce:
Vanessa Patrzałek z rodzicami SP10 – wykonali PRZENOŚNE PUDEŁKO NA BUTY
III miejsce:
Natalia Ziębińska z mamą Izabelą SP22 – wykonały MEDUFIN

Wszystkim dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się początkiem następnego roku szkolnego. Dziękujemy również organizatorom – paniom Anecie Kowalczyk i Urszuli Proksie. 🙂