„Być jak Ignacy”.

Nasze szkolne Koło Naukowe – Planeta Odkrywców (uczniowie klas 7) prowadzone przez panią Urszulę Proksę, od stycznia bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym przeznaczonym dla dzieci ze szkół podstawowych „Być jak Ignacy”.
Program „Być jak Ignacy” to wielka naukowa przygoda dla dzieci, jak i nauczycieli. Na zajęciach koła (i nie tylko) dzieci są inspirowane, zachęcane do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania.
Uczniowie poznawać będą życie i twórczość polskich naukowców: Ignacego Łukasiewicza oraz Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej – Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego. Działania, jakich się podejmą mają mieć wpływ na społeczność szkolną, rodziców i środowisko lokalne. Ostatecznie spośród ponad 150 szkół 16 otrzyma tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz nagrodę finansową.
Liczymy na liczną współpracę w szkole i poza nią, pomoc, a przede wszystkim dobrą zabawę! Odwiedzimy przedszkolaków i uczniów naszej szkoły, mamy dla nich fantastyczny konkurs rodzinny. Chcemy zarazić wszystkich nauką i odkrywaniem. Trzymajcie kciuki!
Już w tym tygodniu odbyły się dwa pierwsze zajęcia koła. Młodzież poznała postać najsłynniejszego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Czy wiecie, że urodził się on w 1473 roku w Toruniu, w bardzo zamożnej (czyli bogatej 😉) rodzinie i był bardzo zdolnym uczniem?
Na drugich zajęciach trochę eksperymentowaliśmy. Przypominaliśmy sobie poznane rodzaje reakcji chemicznych (syntezy, analizy i wymiany).
Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do odwiedzenia strony: https://bycjakignacy.pl/strefa-nauczycieli/laboratorium gdzie znajdziecie ciekawe filmy i doświadczenia.