Dzień Kredki

22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Z tej okazji Filia Szczakowa miała przyjemność gościć grupę „Pszczółek” z Przedszkola Miejskiego nr 3 wraz z wychowawczynią – Panią Anną Pederską. Dzieci zostały przywitane w Bibliotece piosenką „Kolorowe kredki”, a następnie wywiązała się między nimi dyskusja na temat tego, czy świat jest czarno-biały, czy kolorowy. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kolorów, jakie nas otaczają. Następnie dowiedziały się, jak produkowane są kredki świecowe, wysłuchały głośno przeczytanej bajki o kolorach, a także poznały różne rodzaje kredek: m.in. kredki świecowe, ołówkowe, pastelowe, kredę, a także kredki służące do makijażu.Przedszkolaki chętnie wzięły udział w zajęciach plastycznych: musiały posegregować kredki według kolorów, by potem użyć odpowiedniego z nich do kolorowania obrazków.