Pasowanie pierwszoklasistów

DSC_0700„Koleżanki i koledzy, od dziś będziecie tworzyć z nami szkolną rodzinę. A to oznacza nie tylko prawa, ale i obowiązki. Najważniejszym z nich będzie pilna nauka, ale my- jako wasi starsi koledzy- z największą przyjemnością pomożemy Wam w każdej trudnej dla was sytuacji”- takimi słowami wsparcia  klasy trzecie pod kierunkiem wychowawczyń mgr M. Knapik, mgr B. Tabor oraz mgr A. Kowalczyk przywitały pierwszaków i zaproszonych gości: Zastępcę Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusza Kaczmarka, Naczelnik Wydziału Edukacji Irenę Wojtanowicz-Stadler, rodziców oraz dziadków. Zaprezentowany króciutki program artystyczny  przybliżył szkolne życie uczniów. A jak ono wygląda. Oto kilka z wielu odpowiedzi:

 „Kochane pierwszaki, mnie kiedyś szkołą straszyli, że szkoła jest okropna, że w szkole jest źle, a dzisiaj z tego śmieję się.”

A ja słyszałam, że nauczyciele tylko krzyczą i wymagają, a tu panie takie miłe i dużo    serca dla nas mają.”

Mnie zaś mówili, że lekcje za długo trwają, a one są krótkie, że się kończą zaraz po tym, jak się zaczynają.”

To wszystko to nic. Mnie opowiadali, że będę tu jak palec sam, a dzisiaj mnóstwo kolegów mam”.

Na pewno chwila wejścia w świat szkolny nie jest łatwy, ale dobry duszek podczas przedstawienia pokazał pozytywną stronę bycia uczniem tejże szkoły. Występ też urozmaicony został tańcami m.in. Mażaretek, który wprawił wszystkich w zachwyt.

Przed pasowaniem trzecioklasiści złożyli pierwszakom życzenia „ Dziękujemy za wspólną zabawę, teraz możecie się czuć w szkole jak u siebie w domu. I pamiętajcie, kto w szkolnych kłopotach zawsze może pomóc. Na koniec przyjmijcie nasze życzenia: samych radości  i marzeń spełnienia. Niech omijają was wszystkie dwóje, ale piąteczka niech was czaruje.

DSC_0683I niech jedynki wam ocen nie psują, za to szósteczki do zeszytów wskakują. Niech mama i tata będą dumni z was, a panie niech cieszą się ze swoich klas. Niech słonko do was radośnie zagląda, niech wie, jak wzorowa klasa wygląda. Niech nic nie przeszkadza wam w wędrówce do wiedzy, tego wam życzą starsi koledzy”.

Uroczystego pasowania dokonał nowy dyrektor szkoły Rafał Soból, a dumni rodzice wraz z dziadkami utrwalili tą niezapomnianą chwilę pełną wzruszeń, którą będą kiedyś wspominać jeszcze nieraz w domu.

Napisała A. Szklarczyk, P. Budak