Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli dzień odkrywania i rozwijania talentów uczciliśmy również na zajęciach jęz. angielskiego z p. A. Odrzywołek. Uczniowie klasy 1b obejrzeli film o małej Vashti, bohaterce książeczki Petera Reynoldsa „Kropka”, a następnie sami malowali kolorowe kropki – mandale i opisywali je w jęz. angielskim. Klasa 3b tworzyła kolorowe książeczki „I am special” – „Jestem wyjątkowy/a”, a chętni uczniowie czytali fragmenty na głos. Klasa 4a również poznała historię Vashti i opisywała swoje umiejętności w formie graficznej i językowej. Klasy 5a i 5b oraz 6a wzięły udział w mini projekcie „Dots around us” – „Kropki wokół nas”. Dzieci fotografowały przedmioty przypominające kropkę i uczyły się ich nazw w jęz. angielskim. Klasa 7a i grupa średniozaawansowana klas 2 ab gim. miały do wykonania zadania na podstawie kodów QR. Uczniowie tworzyli definicje idiomów ze słowem „dot”, redagowali słowniczek z wyrażeniami dotyczącymi słów „talent”, „wyzwanie”, „motywacja”, „sukces” i wyszukiwali podobnych określeń w piosence zespołu Coldplay „Miracles (Someone special)”. Warto jej posłuchać! 

 

21463294_1392040270912090_8225378661552174547_n