„Zimowe zapasy jeża”- głośne czytanie w Biedroneczkach

W grupie maluchów 21 grudnia dzieci poznały kolejnego bohatera książki „ Leśne opowieści” A. Perkowskiej i E. Safarzyńskiej – jeża Igiełkę. Przedszkolaki bardzo chętnie biorą udział w spotkaniach organizowanych co miesiąc przez wychowawcę grupy i bibliotekarkę Zs3 U. Likus. Tym razem po wysłuchanym opowiadaniu i rozmowie na temat jego treści, maluszki kolorowały głównego bohatera kredkami woskowymi i malowały tło niebieską farbą odkrywając ze zdziwieniem wcześniej namalowane świecą płatki śniegu. Nie zapominajmy o tym, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do czytania książek jest najlepszą witaminą dla umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed zgubnym uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.

Anna Pederska, Anna Gurbisz