Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Odpowiadaj dobrem na zło, a zniszczysz w podłym człowieku Zadowolenie ze zła”

Lew Tołstoj

       Spoglądając w kalendarz, na pierwszy rzut oka wydaje się, że 21 listopada to zwyczajny dzień. Lecz właśnie 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day.
W dniach od 16.11.2015r. do 20.11.2015 w ZS nr 3  odbył się „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. W tych dniach wychowawcy klas we współpracy z pedagogiem szkolnym prowadzili zajęcia wychowawcze na temat „ Grzeczność i życzliwość na co dzień” Również w tych dniach w świetlicy szkolnej funkcjonowała  „Skrzynka życzeń i pozdrowień” , do której  uczniowie wrzucali listy z życzeniami , miłymi słowami dla swoich kolegów, koleżanek i nauczycieli. Poczta z listami roznoszona była w dniu 20.11.2015 przez uczniów  ze samorządu uczniowskiego. Ściany szkolnych korytarzy zostały przyozdobione kolorowymi plakatami, które zachęcały, by być życzliwym dla innych.W klasach odbywały się konkursy na klasowego Króla Życzliwości i Klasową Królową Życzliwości. Wybrani królowie i Królowe otrzymali dyplomy  jak również klasy , które uczestniczyły w szkolnym programie otrzymały dyplomy za udział.

Uczniowie podeszli z wielkim zaangażowaniem  do udziału w obchodach Dnia Życzliwości. Dało im to do zrozumienia , że warto być miły  dla siebie i innych nie tylko w dniu obchodzenia święta ,ale również na co dzień .