Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

W dniu 03.11.2015 roku uczniowie klas: 6a, 6b, 4b wraz z wychowawcami, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
Muzeum powstałe na terenie dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny, to miejsce, w którym lotnicze dziedzictwo prezentowane jest w swojej oryginalnej postaci i w swoim naturalnym środowisku.
Dla uczniów była to okazja do zapoznania się z historią lotnictwa w nowej, nieznanej formie – przez spotkanie z przewodnikiem, obejrzenie samolotów, śmigłowców, szybowców , motoszybowców i silników lotniczych oraz wejście do wnętrza samolotu i kabiny pilotów czy próbę swych umiejętności na symulatorze lotów. Przez bezpośrednią bliskość z maszynami, zapach olejów, smarów i paliwa lotniczego przenieśli się wszystkimi zmysłami w świat dotychczas dla nas niedostępny, a jakże pociągający.
Ponadto zobaczyli tymczasową wystawę Max Planck Science Tunnel wskazuje ona na główne trendy XXI wieku. To podróż po najważniejszych obszarach badań podstawowych, od początków wszechświata, podziwu nad wyjątkowością ludzkiego mózgu, aż do wizji zrównoważonych źródeł energii.

Joanna Kukuła