DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

23 i 24 marca 2015r. Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaworznie po raz kolejny zorganizowała „Dzień Otwarty” dla wszystkich dzieci, które chciałyby w przyszłości zostać uczniami naszej szkoły. Z tej okazji zawitali do nas rodzice oraz dzieci, towarzyszyły im panie uczące w Przedszkolu Miejskim nr 3 i w Przedszkolu Miejskim Nr 17.
Głównym celem spotkania było zapoznanie rodziców i przyszłych uczniów z placówką, jej ofertą edukacyjną oraz odpowiednimi warunkami dla rozwoju sześciolatków. Jednym z priorytetów szkoły jest zapewnienie im dobrego startu w edukacji szkolnej bez lęku, stresu i niepewności przed tym co nowe i nieznane.
W tym celu zaproponowaliśmy zwiedzanie szkoły oraz kilkominutowe zajęcia integracyjne w salach, w których przyszli pierwszoklasiści będą się uczyć. Na początku przybyłych gości powitały wychowawczynie klas III, które wraz ze swoimi wychowankami przygotowały program artystyczny w trakcie, którego zaprosiły wszystkich do zajęć z języka polskiego, matematyki, muzyki i plastyki. Następnie goście przeszli do sali z języka angielskiego gdzie mogli posłuchać piosenek i zagadek w tym języku a także wziąć udział w zabawach językowych. W sali gimnastycznej na maluchy czekały tory przeszkód, które stały się dla nich dużą atrakcją, ponieważ mogły swobodnie się poruszać i pobawić. Po zabawach przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnych zajęć w sali chemicznej gdzie zobaczyły ciekawe doświadczenia i eksperymenty. Natomiast w sali informatycznej mogły stworzyć na ekranie swój własny obrazek i zagrać w gry edukacyjne. Po wizycie w bibliotece szkolnej uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali swoje zdolności artystyczne pięknie recytując wiersze znanych poetów. Następnie dzieci wzięły udział zajęciach plastycznych i przy pomocy starszych kolegów wykonały świąteczne kartki. W tym czasie rodzice mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania naszej szkoły, jak również obejrzeć prezentację „O dojrzałości szkolnej sześciolatków”.
Na zakończenie nauczyciele przygotowali kilka niespodzianek. Zaproszone sześciolatki otrzymały zakładkę do książki z logo SP 10, balonowe stworki, laurki świąteczne, cukierki i folder szkoły z jej ofertą.
Dzieci były bardzo zadowolone, a nam miło było gościć tak liczną rzeszę dzieci wraz z opiekunami. Mamy nadzieję, że wizyta w szkole była ciekawym doświadczeniem, po którym przyszli uczniowie śmiało przekroczą próg szkoły i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym!

… a zatem do zobaczenia we wrześniu

Barbara Tabor
Małgorzata Knapik