Młodzi chemicy

W naszej szkole chemia nie jest tylko nudną lekcją o kwasach i zasadach. To przygoda z doświadczeniami i odkrywanie tajników niezwykłego świata pierwiastków. Dla klas pierwszych naszego gimnazjum odbyły się godziny lekcyjne ciekawych zajęć laboratoryjnych. Uczniowie samodzielnie wykonywali, zgodnie z instrukcją i pod okiem nauczyciela, doświadczenia chemiczne i fizyczne. Pierwsze spotkanie były to doświadczenia związane z typami reakcji chemicznych i właściwościami gazów: spalanie magnezu, wybuch wulkanu,gaszenie świeczek dwutlenkiem węgla, wybuch wodoru. Na drugim spotkaniu uczniowie wykonywali doświadczenia związane z chemią z życia wziętą, m.in.: zmiana barwy wskaźników ( w tym roztwór z czerwonej kapusty), chemiczny kameleon, magiczne pismo, spalanie banknotów. Na trzecim – doświadczenia fizyczne: jajkożerna butelka, śpiewające ogórki, rezonans wahadeł, efekt Bernoullego itp. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z zajęć.