Festiwal bibliotek

W sobotę 25 października 2014 r. przedstawiciele naszej szkoły brali udział w Październikowym Festiwalu Bibliotek Szkolnych, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Jaworznie oraz na płycie głównej rynku. Celem festiwalu, skierowanego do wszystkich mieszkańców miasta, była popularyzacja czytelnictwa i bibliotek szkolnych. Impreza była objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, Pawła Silberta, który osobiście uczestniczył w zbiorowym czytaniu „Lokomotywy” J. Tuwima.
Ośmioro uczniów z naszego zespołu brało udział w Konkursie Pięknego Czytania, w którym wyróżnienie otrzymała Sara Jóźwik, uczennica klasy 3b szkoły podstawowej. Natomiast : Natalia Kasperkowicz, Jakub Kościelniak, Jakub Bąk, Piotr Kołodziej, Natalia Pułtorak i Agnieszka Szczerbina pięknie recytowali wiersze Brzechwy wszystkim zebranym na płycie jaworznickiego rynku.
Nasi młodzi czytelnicy popisali się niezwykłą umiejętnością recytacji. Cieszymy się, że coraz więcej osób interesuje się literaturą. Przecież każdy wie, że czytanie rozwija wyobraźnię. A człowiek z bogatą wyobraźnią jest szczęśliwy, bo widzi świat w piękniej i bardziej kolorowo.