Otrzęsiny gimnazjalistów

Długo czekaliśmy na ten dzień. Wreszcie uroczyście możemy ogłosić, że uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi Gimnazjalistami! Jak powiedziała przewodnicząca szkoły, Wiktoria, „do tej pory jedną nogą byli jeszcze w podstawówce, drugą powoli wkraczali do gimnazjum”. Nadszedł dzień otrzęsin. Zaprosiliśmy klasy pierwsze na salę gimnastyczną, gdzie musieli udowodnić, że potrafią sprostać zadaniom stawianym przez starszych kolegów. Przedstawiciele klas zmierzyli się w trzech konkurencjach. Musieli na czas zjeść herbatniki, odgadnąć po zapachu przyprawy i z pełną buzią pianek wymówić trudne wyrazy. Uczniowie spisali się znakomicie. Klasa pierwsza „b” o krok wyprzedziła kolegów z klasy pierwszej „a”, za co przeciwnicy nagrodzili ją brawami. Cieszymy się, ze mogliśmy powitać w naszych murach tak dzielnych kolegów, mamy nadzieję, że czas spędzony z nami będzie dla nich niezapomniany.