Wycieczka w Sudety Zachodnie

3 czerwca klasy: 3a i 3b gimnazjum oraz 8a szkoły podstawowej, pod opieką p. B. Jelonek, p. U. Proksy oraz p. U. Likus udały się na trzydniową wycieczkę w Sudety Zachodnie. Atrakcji było mnóstwo, między innymi: zwiedzanie zabytków miasta Jelenia Góra, zwiedzanie Muzeum Ziemi Juna, przejazd przez Zakręt Śmierci, udział w misterium zwanym „celebra walońska”, przejście z latarkami, przez enklawę Karkonoskiego Parku Narodowego do wodospadu Szklarki, przejście piesze do największego wodospadu polskich Karkonoszy „Wodospadu Kamieńczyka”,wejście na Szrenicę (1362m n.p.m.), przejście piesze ze Szrenicy do źródeł Łaby i nad rezerwat przyrody Śnieżne Kotły, zwiedzanie świątyni Wang i miejsca zaburzenia grawitacji, wyjazd Miejską Kolejką Linową na Kopę (1375 m n.p.m.) skąd dalsze przejście na Śnieżkę (najwyższy szczyt Sudetów), zejście piesze przez niezwykle malowniczy Kocioł Łomniczki do Karpacza.

img-6142_220190604-123711