„Dzień Książki w Pszczółkach”

„Dzień Książki w Pszczółkach”
Książki są skarbnicą wiedzy. Dawniej były bardzo kosztowne, dziś są dostępne dla każdego. Już wśród najmłodszych wzbudzają zainteresowanie, zazwyczaj zachwycając pięknymi obrazkami. Podobnie jak chłopcy, tak i dziewczynki z ochotą sięgają po wydania książkowe. Lubią je przeglądać, poznawać budowę książki, wypowiadać się o tym co w niej widzą. Chętnie wchodzą w rolę bibliotekarzy i księgarzy. Pamiętając przy tym, że o każdą książkę należy dbać. W związku z Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich – corocznie organizowanym w celu promocji czytelnictwa, 25 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu miało miejsce kolejne, spotkanie autorskie z pisarką poczytnych książek dla dzieci panią Ewą Musiorską. W spotkaniu, uczestniczyły wspólnie dzieci z najstarszych grup. Choć mali czytelnicy znają wiele książek pani Ewy, ich serce zaskarbiły sobie „ Ptasie samochwały” i „Czarodziejskie nuty”, których historię poznały na aktualnym spotkaniu. Grupa Pszczółek odwiedziła również w tym dniu bibliotekę szkolną , w której pracuje Urszula Likus odwiedzająca naszą grupę w ramach „ Poranków czytelniczych”. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego warto czytać książki, że przenoszą nas do wielu ciekawych miejsc, pobudzają wyobraźnię i pomagają rozwiązywać kłopoty są źródłem informacji. Na zakończenie pani z biblioteki zaprosiła dzieci we wrześniu, aby się do niej zapisały. Obie panie zdobyły sympatie Pszczółek. Drodzy Rodzice czytajmy dzieciom, bo każda książka to czekający na odkrycie nowy świat!!!!