Wizyta w piekarni BA-JA.

Biedroneczki z wizytą w piekarni BA- JA

Zaraz po wejściu przywitał nas wspaniały zapach, to cynamon mieszał się z miodem

podczas wypieku ciasteczek. Gospodarze i piekarze, Państwo Babula, przywitali nas z otwartymi rękami i zaprosili na zaplecze. Czekał tam na nas słodki poczęstunek w postaci ciasteczek pełnoziarnistych i bezików, które właścicielka piekła specjalnie dla nas. Widzieliśmy miejsce, w którym powstaje chleb, składniki niezbędne do jego wytwarzania i piec do wypieku. Dzieci zobaczyły różne gatunki mąki i miały okazję skosztować ziaren słonecznika, pestek z dyni i amarantusa. Wizytę zakończyło rozdanie prezentów, własnoręcznie wypieczonych przez właścicieli bułeczek, ciasteczek, naklejki i broszurki edukacyjne dla naszych kochanych Biedroneczek, które bogatsze w nową wiedzę i z pełnymi brzuszkami wróciły do przedszkola.