Dzień czekolady

Dnia 12 kwietnia w naszej świetlicy odbył się DZIEŃ CZEKOLADY. Klasa 2a z p. Katarzyna Wilkosz-Grześkowiak, wraz z 6- latkami z grupy „Mądre sowy” z p. Martą Chowaniec oraz wychowawcy świetlicy przygotowali prawdziwy Dzień Czekolady. Czekoladowe ciasto, czekoladowe babeczki, czekoladowe andruty i duuużo czekolady. Atrakcją była prawdziwa fontanna czekolady, gdzie nasze „łakomczuszki” mogły z pomocą wychowawców nabić na wykałaczki różne owoce i zamoczyć w prawdziwej czekoladowej fontannie. Oczywiście zaproszeni goście: pan prezydent Tadeusz Kaczmarek, pani naczelnik, wydziału edukacji Irena Wojtanowicz-Stadler, jak i nasz pan Dyrektor Rafał Soból mogli przygotować swoje słodkie przekąski i pomóc naszym podopiecznym w tak słodkim dniu.

Po dużej ilości takich pyszności, mogliśmy spróbować wyśmienitych lemoniad z nutą cytryn, lionek i pomarańczy. Nie obyło się bez lekcji o higienie jamy ustnej,

przy słodkościach. Zaproszone panie stomatolog: pani Jagoda i pani Gabrysia zaprezentowały piękną prelekcję o tym jak w czystości zachować ząbki naszych szkrabów. Doświadczenie, zdrowe nawyki i oczywiście pokaz jak szczotkować zęby bardzo spodobały się naszym wychowankom. Na zaproszonych gości czekały słodkie i własnoręczne zrobione upominki, dzięki uprzejmości i pomocy jednej z mam. Dziękujemy!. 🙂 Mamy nadzieję, że kolejny Dzień Czekolady już za rok. 😀 🙂