Noc biologów

12 stycznia 2018 roku nasze szkolne Koło Naukowe „Planeta Odkrywców” oraz inni uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaworznie uczestniczyli w godzinach wieczornych w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Opiekę nad grupą sprawowały panie Urszula Proksa i Zofia Pocztowska. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Woda to życie”. Noc Biologów jest niepowtarzalną okazją do spotkania się z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, obejrzenia laboratoriów i ich wyposażenia, a także zaznajomienia się z tematyką

prowadzonych na wydziale badań. Zainteresowani naukami przyrodniczymi mogli uczestniczyć w porywających wykładach, pokazach i warsztatach. Mogli poznać prawdziwe życie naukowca.
Wszystkim uczniom bardzo podobał się wykład dr Tomasza Rożka znanego z programu „Sonda 2” pt. „Rolnictwo w kosmosie”. Teraz już wiedzą czy jest szansa na to, abyśmy mogli na innych globach uprawiać ziemię. Bardzo ciekawy był również wykład pt. „Z życia rafy koralowej”, którą porównano do puszczy tropikalnej, pokazano jej twórców i mieszkańców. Nie zapomniano o słynnym Nemo i Dorii z animowanego filmu dla dzieci. 
Na koniec uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Poznaj różnorodność świata bezkręgowców słodkowodnych”. Zaprezentowane zostały okazy bezkręgowców występujących w różnych środowiskach słodkowodnych.
Zapraszamy do galerii zdjęć!