„Wakacje z duchami”

listopad2017 700Dnia 28 listopada klasa VIb wraz z opiekunami p.B. Piechowicz i p.A. Knapik- Palianudała się do teatru Zagłębia Sosnowiec na sceniczną inscenizację powieści Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”. Jest to niezwykła opowieść zaczynająca się może niewinnie – od z pozoru nudnych wakacji u ciotki głównych bohaterów, mieszkającej w wielkim blokowisku. Jak się później okazuje, ta codzienna nuda staje się punktem zapalnym wielkiej przygody. Młodzi bohaterowie z braku zajęć zaczynają interesować się kotem Hatorem, który, jak to kot, chodzi własnymi ścieżkami i wciąż znika w niewyjaśnionych okolicznościach. To zachęca ich do założenia agencji detektywistycznej. Wkrótce jednak zachowanie kota staje się najmniejszym zmartwieniem, gdy w pobliskim zamku rozpoczęty remont wywołuje pojawienie się tajemniczego ducha!

Spektakl bardzo spodobał się uczniom, których od pierwszej sceny wciągnęła historia Paragona, Mandżaro i Perełki – głównych bohaterów przedstawienia. Po spektaklu był czas wolny i powród do domu.

listopad2017 699