Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Przed uczniami klas trzecich gimnazjum bardzo trudna i ważna decyzja: jaka szkołę wybrać?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, 16 marca 2017 zorganizowano na terenie naszej szkoły Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych, na którą zaproszono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne.  Na spotkanie przybyli reprezentanci 10 szkół: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Liceum Mundurowe, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, Technikum Energetyczne). Reprezentanci szkół przygotowali swoje stanowiska, aby w jak najlepszy i przekonywujący sposób, zachęcić gimnazjalistów do swojej szkoły. Każda ze szkół miała możliwość zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej zarówno uczniom jak i rodzicom. Rodzice i uczniowie mieli możliwość konsultacji z wybranymi szkołami, porozmawiać o rekrutacji, programie nauczania. Wiele szkół przygotowało foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowano eksponaty i efekty nauki praktycznej  w szkole. Większość gimnazjalistów jeszcze nie wie, jaką szkołę wybrać, może niektórzy właśnie dzięki takim przedsięwzięciom podejmą decyzję, gdzie wybiorą się po gimnazjum, a ci którzy wyboru dokonali już dawno utwierdzili się w słuszności podjętej już decyzji.

Aleksandra Szydlik