UCZNIOWIE ZS NR 3 WSPIERAJĄ SCHRONISKA

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczakowej wspierają zwierzęta ze schronisk. Zwierzęta te potrzebują naszej pomocy szczególnie w okresie zimowym. Od wielu lat szkoła prowadzi zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych w tym: karmy, koców. Z takiej pomocy skorzystało już między innymi schronisko w Mysłowicach. W tym roku wręczyliśmy zbiórkę rzeczy schronisku w Chełmku. Jest młodym schroniskiem i funkcjonuje dopiero od dwóch lat.
We wtorek do placówki zaproszono przedstawicieli schroniska, którzy pojawili się ze specjalnym gościem – psem Borysem, który szczególnie przypadł dzieciom do gustu. Na prelekcji uczniowie mogli dowiedzieć się wielu rzeczy nie tylko o zwierzętach, ale i również o wolontariacie. Myślę, że 2 etapowa prelekcja była żywą lekcją prawdziwej przyjaźni (między dziećmi zarówno tymi najmniejszymi po starszych- z psem, prawdziwym przyjacielem człowieka). W  Zespole Szkół  oprócz samej zbiórki dzieci w trakcie roku biorą także udział w licznych konkursach, między innymi plastycznych. Nawiązują one do tematyki zwierząt, należy bowiem pamiętać że zwierzę to nie tylko rzecz którą można przełożyć z kąta w kąt. To istota, która czuje jak człowiek i chyba (nie pomylę się, jeśli napiszę) jest najlepszym przyjacielem człowieka.

Ja w imieniu swoim oraz całego grona pedagogicznego chciałam podziękować wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy pomogli we wspieraniu corocznej akcji „ZBIÓRKĄ KARMY” Przekazane przez szkołę dary schronisku z pewnością się przydadzą.