WIZYTY STUDYJNE UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 7 U PRACODAWCÓW W RAMACH JAWORZNICKIEGO MARATONU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016

W ramach „Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości 2016” uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 7 wzięli udział w wizytach studyjnych u pracodawców. Mają one na celu pomóc uczniom
w wyborze dalszej ścieżki edukacji przygotowującej ich do życia zawodowego.

21 listopada uczniowie Gimnazjum nr 7 odwiedzili siedzibę Straży Miejskiej w Jaworznie. Z dużym zaciekawieniem oglądali miejski monitoring i mieli wiele pytań dotyczących jego funkcjonowania. Zobaczyli także, czym zajmuje się Straż Miejska na każdym stanowisku, jaki jednostka ma sprzęt na wyposażeniu, tj. radiostację, środki przymusu bezpośredniego. Uczniowie zapoznali się z technikami samoobrony, dowiedzieli się również z jakimi formach agresji spotykają się strażnicy w swojej codziennej pracy oraz  jakie są konsekwencje prawne w przypadku takich zachowań. Uczestniczyli także w ćwiczeniach jakie dla nich przygotowano.

23 listopada gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzić hotel Aqua w Jaworznie. W hotelu uczniowie zostali oprowadzeni po całym kompleksie. Podczas spotkania mieli okazję poznać standard oferowanych apartamentów oraz pokoi, a także atrakcji i udogodnień przygotowanych dla gości (basen, sauny, strefa Spa, sala konferencyjna, restauracja). Młodzież została poinformowana o plusach i minusach zawodu związanego z pracą na różnych stanowiskach w hotelu.

Kolejną wizytą u pracodawcy było spotkanie uczniów Gimnazjum nr 7 z pracownikami firmy Informatics w Jaworznie, które odbyło się 2 grudnia. Uczniowie zapoznali się z ważnymi informacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informatycznego, a także otrzymali kilka cennych wskazówek, iż w poszukiwaniu dobrej pracy potrzebne są wiedza, umiejętności oraz właściwe przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej.

Aleksandra Szydlik