Kiermasz Bożonarodzeniowy

Napawa optymizmem fakt, że w erze galerii handlowych coraz większym zainteresowaniem cieszą się kiermasze świąteczne z rękodziełem. Oczywiście zawsze można pójść na łatwiznę i zakupić prezenty pod choinkę w pobliskim supermarkecie – zestawy kosmetyków, kubki świąteczne, ciepłe koce – produkty, od których aż uginają się sklepowe półki. Można też wykazać się większą pomysłowością i udowodnić upominkiem, że naszym gustem nie kierują gazetki promocyjne. Prezent, jedyny i niepowtarzalny, bo ręcznie robiony, jest znacznie lepszym wyborem, zarówno dla obdarowywanego jak i samego twórcy, uradowanego, że ktoś docenił jego ciężką pracę. W Zespole Szkół nr 3 w Szczakowej, po cieszącym się wielkim powodzeniem Kiermaszu Wielkanocnym, uczniowie zaprosili rodziny na wielką wyprzedaż ozdób bożonarodzeniowych. Na licznych stoiskach ustawionych wzdłuż korytarza można było znaleźć np. dobrze znane bombki z cekinów i słoiczkowe lampiony, ale również i zaskakujące pomysłowością twórców choinki z makaronów, patyczków, piórek, a nawet… widelców! O odpowiednią, świąteczną atmosferę zadbały dzieci, które pod okiem swych wychowawczyń przygotowały część artystyczną. Nie zabrakło również kawiarenki z pysznymi ciastami, które rozchodziły się w mgnieniu oka, ciesząc brzuchy łakomczuchów. ZS nr 3 dziękuje Wszystkim za liczne przybycie oraz życzy Wesołych i Zdrowych Świąt!

Piotr Budak