Uroczyste pasowanie na przedszkolaka

Jak co roku w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaworznie w drugiej połowie listopada odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka” dzieci 3 – letnich z grupy „Biedroneczki”. Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych rodziców i najbliższych. Był to szczególny i niezwykle emocjonujący dzień dla maluszków, które we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, ponieważ był to ich pierwszy publiczny występ przed tak licznie zgromadzoną widownią. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez Dyrektora Przedszkola pana Zbigniewa Kasperkowicza. Impreza rozpoczęła się od uroczystego wejścia na salę wszystkich wychowanków. Było trochę stresu i niepewności, ale zdolności wokalno-aktorskie wzięły górę. W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym odświętnie ubrane dzieci pięknie prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Nie można pominąć faktu, że w całym tym wydarzeniu wzięła czynnie udział reprezentacja starszaków z grupy „Pszczółek”, która pięknie wspierała  nasze najmłodsze dzieci podczas trwania całego występu.   Następnie  odbyła się „ceremonia pasowania” przez pana Dyrektora, który zaczarowanym ołówkiem zamieniał każdego malucha w prawdziwego przedszkolaka. Po pasowaniu  każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz rożek obfitości. Spotkanie to z pewnością dostarczyło zarówno dzieciom, rodzicom jak również nauczycielom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

Anna Gurbisz