Piknik – relacja z imprezy

V PIKNIK „BYĆ Z RODZINĄ” W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W SZCZAKOWEJ

Piknik rodzinny już na stałe wpisał się w harmonogram imprez w Zespole Szkół nr 3
w Szczakowej. W piątek 10 maja po raz piąty mieszkańcy dzielnicy i wszyscy sympatycy naszej szkoły wzięli udział w tym niezwykle popularnym wydarzeniu, tradycyjnie organizowanym we współpracy z Radą Rodziców Zespołu Szkół nr 3, Uczniowskim Klubem „Trójka” oraz lokalnymi przedsiębiorcami i prywatnymi ofiarodawcami. Celem pikniku była integracja środowiska lokalnego, promowanie działań szkoły na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, a także propagowanie zdrowego stylu życia i oczywiście zacieśnianie więzi rodzinnych.

Impreza jak zwykle została zorganizowana z wielkim rozmachem – na licznie przybyłych dorosłych Szczakowian wraz z dziećmi czekało mnóstwo atrakcji: występy artystyczne małych podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 3, uczniów klas 1-3, grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 10, uczniów Gimnazjum nr 7, Mini Talent Show, a także konkurs z udziałem dzieci na najbardziej oryginalne samodzielnie wykonane przebranie za bajkową postać.

Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko tatuażu, malowania twarzy oraz prac manualnych (malowanych i balonowych figurek). Na boisku trawiastym przygotowano szereg konkurencji sportowych: siatkówkę balonową, duży badminton, slalom na deszczułkach, „przegonić dżdżownicę” czyli bieg na czas w tunelu, rzuty ringiem, łowienie rybek na czas oraz turniej piłki nożnej z udziałem dzieci, rodziców i nauczycieli. Panie mogły wziąć udział w pokazach makijażu firmy Oriflame. Najmłodsi bawili się na dmuchanej zjeżdżalni i dmuchanym boisku piłki nożnej, grali w gry planszowe oraz ściskali łapę Sznupka – przyjaciela bezpiecznego dziecka.

Punkt medyczny zapraszał na darmowy pomiar ciśnienia, a stoisko profilaktyczne zachęcało do rozwiązywania łamigłówek i krzyżówek promujących ochronę zdrowia oraz lekturę ulotek informacyjnych. Wszyscy zainteresowani mogli również odwiedzić stanowisko doradztwa zawodowego, a także przystąpić do egzaminu na kartę rowerową.

Na chętnych i głodnych uczestników pikniku czekał „Swojski kociołek” (żurek, grochówka, kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem) przygotowany przez szkolną kuchnię oraz stoisko z watą cukrową. Kawiarenka oferowała ciepłe napoje i domowe, pyszne słodkie wypieki. Odbył się również pokaz Straży Pożarnej, a nad bezpiecznym przebiegiem pikniku czuwali funkcjonariusze Jaworznickiej Komendy Policji.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji imprezy i jej sukcesu, a mianowicie: Panu Prezydentowi Miasta Jaworzna Pawłowi Silbertowi oraz jego zastępcom: Panu Tadeuszowi Kaczmarkowi i Pani Monice Bryl; Panu Sebastianowi Kuś – Dyrektorowi Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie; Pani Monice Komańskiej – Kierownikowi Działu Promocji i Informacji w MCKiS; Pani Małgorzacie Helbin – Więcek – Naczelnikowi Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych; Pani Krystynie Bojęś – Kierownikowi Referatu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; Panu Danielowi Sierakowskiemu – prezesowi zarządu Fundacji Energetyka Na Rzecz Polski Południowej oraz p. Jerzemu Janikowskiemu; kpt. Tomaszowi Likus z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie;  przedstawicielom KMP w Jaworznie w osobach: sierż. szt. Monika Śliwińska, mł. aspirant Michał Rzepka; asp. sztabowy Piotr Duszyk oraz Radzie Rodziców przy ZS nr 3, Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie.

Agnieszka Odrzywołek

Magda Kurzeja