DZIEŃ DYNI

We wtorek 27 października wychowankowie przedszkola z najmłodszej i najstarszej grupy czynnie uczestniczyli w Święcie Dyni.

Ten dzień w przedszkolu rozpoczął się bardzo gwarnie i wesoło. Dzieci, które z wielką ochotą przekraczały próg przedszkola, z dumą paradowały w pomarańczowych strojach nawiązujących do postaci dyni.
Wspólna zabawa rozpoczęła się od wysłuchania wiersza o głównej bohaterce dnia, jej pochodzeniu oraz wartościach odżywczych.
Nie każdy bowiem ma świadomość, że dynia to warzywo, które zawiera dużo witamin i składników mineralnych, zwłaszcza fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez oraz mnóstwo beta-karotenu.
Najmłodsze przedszkolaczki z grupy „Biedroneczek” wzięły udział w licznych zabawach integracyjnych z dziećmi z grupy najstarszej „Kubusia Puchatka”. Niewątpliwą atrakcją był wspólny poczęstunek i degustacja ciasta dyniowego oraz konkursy i zabawy z wykorzystaniem dyni. W repertuarze całej uroczystości królowały utwory z dynią w roli głównej. Dzieci w trakcie tego wyjątkowego dnia mogły dać upust również swojej wyobraźni w kąciku plastycznym. Każdy chętny przedszkolak według własnego pomysłu ozdabiał papierową dynię wykorzystując do tego celu dyniowe pestki.
Ten wyjątkowy czas upłynął wszystkim w radosnym nastroju o pomarańczowym zabarwieniu!

Anna Gurbisz
Anna Pederska
Joanna Łęgowska