Geosfera

Dnia 02 października 2015 uczniowie klasy 3a i 3b wyruszyli na pieszą wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA w Jaworznie. Na miejscu czekała na nas Pani przewodnik, która zaprosiła nas do sali dydaktycznej. Tam przenieśliśmy się w wyobraźni, w dawne czasy, w których były dinozaury i inne prehistoryczne gady. Poznaliśmy też różne rodzaje skał, skamieniałości i minerałów. Mieliśmy okazje zobaczyć dna morskie-pole megariplemarków. Następnie zwiedziliśmy ogród sensoryczny i kolekcje roślin zapachowych, przyprawowych i leczniczych. W ramach zajęć warsztatowych dzieci wykonywały kompozycje z materiałów przyrodniczych. Sprawiło im to wiele radości. Po zajęciach uczniowie mogli wyzwolić swoją energię na placu zabaw. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

Małgorzata Kokoszka

Katarzyna Wilkosz- Grześkowiak