Światowy Dzień Zwierząt

Akcja paczka dla zwierzaczka w Biedroneczkach

W poniedziałek 5 października przedszkolaki z „Biedronek” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Szczakowa. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy dbać o zwierzęta, otaczać je opieką, szacunkiem i nie krzywdzić. Ogromną radość sprawiła dzieciom niecodzienna wizyta w bibliotece pluszowy zwierząt. Wszyscy przyglądali się im z zainteresowaniem i z ciekawością słuchały jak należy o nie dbać. Potem z łatwością zabrały się do oglądania książek o zwierzętach, które przygotowały dla nich panie bibliotekarki. Maluszki wysłuchały także wierszy Jana Brzechwy związanych tematycznie ze zwierzętami czytanych przez panią Henię. W czasie spotkania zainspirowane omawianą tematyką wykonały swoje ulubione pupile: kota i psa. Można je oglądać na wystawie w bibliotece. Na zakończenie obejrzały bajkę o żółwiu Franklinie, który bardzo chciał mieć swojego pupila w domu i móc się nim opiekować.
Przez cały październik w naszej grupie zbieramy karmę dla psów i kotów, która zostanie przekazana do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworznie. Zachęcamy wszystkie przedszkolaki i ich rodziców do włączenia się do akcji.
Anna Pederska, Anna Gurbisz