Europejski Tydzień Języków Obcych.

21 września – 26 września

26 września w całej Europie obchodzony jest  Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole miało miejsce wiele interesujących wydarzeń, które odbywały się podczas lekcji języków w ciągu całego tygodnia od 21 do 26 września. Punktem kulminacyjnym tygodnia języków obcych był wyjazd uczniów klas gimnazjalnych na obchody Europejskiego Dnia Języków w Krakowie.

Czym jest Europejski Dzień Języków (EDJ)?

Celem EDJ jest promowanie nauki języków w Europie. Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu i od tamtej pory jest co roku obchodzony jest dnia 26 września.

W naszej szkole w ostatnim tygodniu września nauczyciele języków przeprowadzili lekcje projektowe ściśle związane z promowaniem Europejskiego Dnia Języków.

Oto harmonogram zajęć:

 

Szkoła Podstawowa

 

Gimnazjum

Klasy I-III

  • Plakietki z powitaniem w kilku językach europejskich.

Klasy IV

  • Onomatopeja – dźwięki zwierząt w różnych językach.

Klasy V

  • Kalendarz międzynarodowy.

Klasy VI

  • Kraje Europejskie – projekt multimedialny.

 

Klasy I

  • Krzyżówka międzynarodowa.

Klasy II

  • Dlaczego warto uczyć się języków obcych? – Projekt językowy.
  •  Pocztówka wielojęzyczna.

Klasy III

  • Quiz wiedzy o krajach europejskich.

Klasy I – III

  • Polskie słowa zapożyczone z języków obcych.

 

W sobotę 26 września grupa gimnazjalistów z naszej szkoły brała udział w warsztatach językowych w Instytucie Goethe’go w Krakowie. Uczestnicy zajęć mieli okazję porozmawiać ze sobą w języku niemieckim, powtórzyć poznane w szkole słownictwo i zapoznać się z nowymi terminami ,  „pobawić” się w układanie puzzli w języku niemieckim oraz  uczestniczyć  w grach ruchowo-językowych. Znajomość języka angielskiego wykorzystali  przy zamawianiu przekąsek oraz w rozmówkach między sobą . Odwiedziliśmy  również bibliotekę Instytutu Goethego i British Council gdzie uczniowie mogli zapoznać się z pozycjami literatury obcej.

Nauczyciele języków w ZS3