Koncert Wiosenne Przebudzenie w ZS3

DSCF0711
W dniu 6 marca 2015 r. w godzinach przedpołudniowych przedszkolaki z naszej placówki i pobliskiego Miejskiego Przedszkola Nr 17 oraz uczniowie z klas I- III Szkoły Podstawowej Nr 10 wypatrywali już wiosny. Z tej okazji pan dyrektor ZS3 Z. Kasperkowicz i nauczycielki A. Pederską, A. Kowalczyk wraz z p. A. Sieczkowską nauczycielem fletu poprzecznego i uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie przygotowali koncert pt. „Wiosenne Przebudzenie”. Było to kolejne już spotkanie dzieci z pięknem muzyki klasycznej. Koncerty bowiem stały się cyklicznymi wydarzeniami wpisanymi w kalendarium imprez organizowanych w Miejskim Przedszkolu Nr 3 . Na scenie zaprezentowało się 10 utalentowanych muzyków, którzy grali na instrumentach z „ różnych rodzin”. Wśród nich znalazły się takie instrumenty jak: gitara, skrzypce, flet, klarnet ,trąbka oraz akordeon. Każdy występ był poprzedzany krótką zagadką muzyczną, skierowaną do publiczności. W pięknej scenografii przygotowanej specjalnie na tą okazję wystąpili: Aleksandra Skoczeń, Ania Bytomska, Dawid Kurnyta, Agnieszka Natanek, Dorota Szuler, Hanna Bara, Barbara Guja, Bartosz Fatalski, Miriam Jóźwik, Jędrzej Kuśnierczyk i Tobiasz Rusinek. Jeżeli komuś się wydaje, że dzieci przy takiej muzyce się nudzą, ten bardzo się myli. Po raz kolejny zostało udowodnione, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Dzieciaki oczarowane były muzyką, a każdy występ nagradzały gromkimi oklaskami, na które młodzi artyści bez wątpienia zasłużyli. Na zakończenie młodzi wykonawcy oraz nauczyciel ich przygotowujący otrzymali uroczyste podziękowania , a dzieci obietnicę, że spotkamy się ponownie.
opracowała: A. Pederska