Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang.World Multiplication Table Day).

Od 28 września do 17 października nasza szkoła brała udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang.World Multiplication Table Day). Do akcji zgłosiły się 5242 szkoły: 4985 z Polski, 117 z Rosji, 60 z Chorwacji, 28 z Ukrainy, 10 z Rumunii, 9 z Litwy, 7 z Łotwy, 5 z Czech, 4 z Białorusi, 3 z Portugalii, po 2 z Kolumbii i Mołdawii, po 1 z Kanady, Szwajcarii, Irlandii, Indii, Kazachstanu, Holandii, Peru, Portoryko, Stanów Zjednoczonych i Urugwaju. 

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole do akcji przyłączyło się 13 klas od trzeciej do ósmej. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia grając w gry planszowe, układając domino, sporządzając fiszki, uzupełniając kolorowanki matematyczne. Niektóre klasy ułożyły działania z tabliczki mnożenia ze swoich koleżanek  i kolegów. Na świetlicy można było wykonać sowę 3D. 2 października wszyscy uczniowie zostali przeegzaminowani ze znajomości tabliczki mnożenia przez ekspertów z klas czwartych. W poniedziałek wręczono odznaki „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Dodatkowo od 5 do 17 października, 56 uczniów wzięło udział w Internetowym Konkursie Matematyczno-Logicznym. Konkurs odbywał się w rożnych kategoriach wiekowych.

W kategorii Alfa (uczniowie klas czwartych i młodsi) wzięło udział 3432 uczestników z całego Świata, a nasza uczennica Julia Kacprzak zakwalifikowała się do finału zajmując pierwsze miejsce. Podobnie w kategorii Gamma (uczniowie klas siódmych i ósmych) na 3678 uczestników do finału zakwalifikowała się Julia Kawala zajmując pierwsze miejsce.

Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.