Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

W ramach projektu edukacyjnego klas II – ” Dobrze czytam ze zrozumieniem”,  2 marca 2020r  na zaproszenie p. Małgorzaty Knapik  zagościł w naszej szkole autor książek dla dzieci Waldemar Cichoń.

Gościa powitali na sali gimnastycznej licznie zebrani uczniowie klasy I – III wraz z nauczycielami. Waldemar Cichoń jest autorem serii cenionych i lubianych książek dla dzieci m. in. serii o niesfornym kocie Cukierku. Pozycja pt. „Cukierku, Ty łobuzie!” jest obowiązującą lekturą klas II. W trakcie spotkania autor opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę do jej wydania i trafienia na półkę w księgarni. Autor wplatał w swoje wypowiedzi ciekawe informacje oraz krótkie anegdotki. Następnie kilkanaście minut poświęcił na głośne czytanie fragmentów swoich tekstów. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. W dalszym etapie spotkania odpowiadał na pytania słuchaczy. Okazało się, że jest to dla wielu uczniów bardzo interesujący temat, więc pytań było sporo. Istniała też możliwość zakupu książek z dedykacją autora. Pan Waldemar Cichoń również podarował książki dla czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze.

Małgorzata Knapik,