Ferie zimowe za nami

Dzisiaj ostatni dzień ferii w naszym województwie. Tak wyglądał pierwszy tydzień ferii zorganizowany przez naszą szkołę.

Pierwszy dzień ferii zimowych.

Przedstawiciel sanepidu Pani Katarzyna Domagała przeprowadziła wśród uczestników zimowiska zajęcia profilaktyczne przy użyciu narkogogli i alkogogli. Trenerzy z klubu piłkarskiego Szczakowianka :Paweł Cygnar, Piotr Szczotka, Andrzej Dylowicz, Bartłomiej Chwalibogowski zorganizowali zajęcia sportowe z dziećmi na hali Szczakowianki.

Drugi dzień ferii zimowych.

Spędziliśmy w Multikinie. Byliśmy na filmie „Tajni i fajni” animowanej komedii, której akcja toczy się w świecie międzynarodowych szpiegów najwyższej klasy. Taki James Bond dla dzieci.

Dzień trzeci ferii to wyjazd do Krakowa, do Parku Wodnego.

Czwarty dzień ferii upłynął nam na zabawie.

Grupa młodszych uczestników była w Muzeum Miasta Jaworzna. Tam odbyły się dla nich zajęcia z kaligrafii. Dzieci najpierw poznały historię pisma, a następnie ćwiczyły pisanie piórem gęsim oraz piórem ze stalówką. Bawiły się układając budowle z drewnianych klocków „Maple”. Grupy starsze spędziły czas w Centrum Rozrywki Gravitacja grając w kręgle i bilard.

W ostatnim dniu Ferii z SP10 dzieci uczestniczyły w Dniu Naukowca, który zorganizowała pani Urszula Proksa. W trzech salach lekcyjnych znajdowały się różne pomoce naukowe, dzięki którym dzieci poznały podstawowe prawa fizyczne i chemiczne. W jednej z nich, ubrane w profesjonalne fartuchy, okulary i rękawice same przeprowadzały doświadczenia.