„Kalendarz Urodzin w Biedronkach”

Kalendarz Urodzin w Biedronkach
W naszej grupie obchodzone są urodziny według Pedagogiki Planu Daltońskiego. Dzieci w dniu swoich urodzin przynoszą do przedszkola słodycze, którymi częstują wszystkich rówieśników. Solenizantowi śpiewamy 100 lat, składamy życzenia wkładamy kapelusz urodzinowy, w którym paraduje, wręczamy prezent i przygotowujemy dla niego rysunki. Kalendarz urodzin daje dzieciom możliwość samodzielnego śledzenia, kto w jakim czasie obchodzi urodziny. Jednocześnie dzieci uczą się w ten sposób nazw pór roku oraz nazw miesięcy przypadających na daną porę roku. Plan daltoński umożliwia dostosowanie tempa nauki do rzeczywistych możliwości dziecka, wdraża dziecko do polegania na sobie, budzi jego inicjatywę i samodzielność zarówno w działaniu jak i myśleniu ,dlatego sprawdza się w pracy z małym dzieckiem.