„DAJ MISIAKA DLA DZIECIAKA”


Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i przedszkolaków, a tym samym rodziców do włączenia się w akcję charytatywną. Polega ona na zbiórce nowych maskotek, które trafią do dzieci leczących się onkologicznie w Centrum Onkologii w Gliwicach. Każdego roku w Zakładzie Radioterapii leczona jest ponad setka małych pacjentów, którzy codziennie przechodzą przez kolejne etapy ciężkiej walki z chorobą. Żeby ten świat nie był dla nich tak obcy i straszny, lekarze chcą im dawać nagrody na każdym etapie maratonu po życie. W takich chwilach pluszowa zabawka pomaga znieść czas rozłąki i cierpienia. Zbiórka trwa do końca listopada. ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W AKCJI.
Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną we współczesnym świecie. Wspólnie podarujmy dzieciom uśmiech.
Nowe „pluszaki” prosimy o przekazywanie wychowawcom lub składania do specjalnych pojemników przeznaczonych na ten szczytny cel. Koordynatorzy akcji Marta Chowaniec, Anna Roczkalska-Gurbisz i Natalia Kondoszek-Karwas.