Wycieczka grupy „Motylki” do Miejskiej Biblioteki-filia Szczakowa

We wtorek 10 września najmłodsze dzieci z grupy 3 – latków „Motylki” wraz z wychowawczynią p. Anną Roczkalską-Gurbisz wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki – filia Szczakowa. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Podczas pobytu „Motylki” zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku i miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książeczki.
Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną frajdę! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.