Nowy rok szkolny 2019/2020

Wczoraj uroczyście przywitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020! Deszczowy i ponury poranek może i nie zachęcał do wyjścia z domu, ale za to sprzyjał opowieści. Po powitaniu uczniów, Dyrektor Szkoły p. Rafał Soból przedstawił przybyłym specjalnego gościa, pana Wiesława Andrusikiewicza, zaproszonego do naszej szkoły w ramach akcji „Przerwany Marsz”. Pan Wiesław podzielił się z dziećmi wspomnieniami z tragicznego roku ’39, kiedy to wybuch II Wojny Światowej przerwał jego tytułową drogę do szkoły. Teraz po latach mógł wreszcie symbolicznie dokończyć swój marsz, dając przy okazji młodemu pokoleniu lekcję historii – najcenniejszą, bo udzieloną przez naocznego świadka tamtych dni. Rozpoczęcie roku uatrakcyjnił również występ artystyczny przygotowany przez klasy p. Małgorzaty Kokoszki i p. Doroty Połeć, którym dziękujemy za poświęcony wakacyjny czas na próby i szlify.