Wycieczka do Soblówki

W dniach 8-10 kwietnia uczniowie klasy 4b, pod opieką nauczycielek: wychowawcy Agaty Foltyn-Krawiec oraz Joanny Kukuły, przebywali na wycieczcie w Domu Wczasów Dziecięcych w Soblówce.


W pierwszym dniu po przyjeździe i zjedzeniu obiadu wyruszyli na spotkanie z tamtejszą przyrodą. Pokonali 5 km. Dystans do przebycia był urozmaicony o gry i zabawy. Następnie wrócili do budynku, zjedli kolację i udali się na seans filmowy.
Drugi dzień był jeszcze bardziej aktywny. Pod opieką przewodnika górskiego, podążając żółtym szlakiem pełnym atrakcji, takich jak: kamienie, wystające korzenie drzew oraz błoto i śnieg, dotarli do schroniska na Wielkiej Rycerzowej (1226 m n.p.m.) – szczytu należącego do Grupy Wielkiej Raczy. Zjedli ciepły posiłek, wypili gorącą czekoladę i udali się do budynku. Po drodze poznali świat roślin i zwierząt w cennym przyrodniczo i atrakcyjnym turystycznie zakątku Beskidu Żywieckiego.
Po powrocie i krótkim odpoczynku udali się na warsztaty decoupage, na których ozdobili własnoręcznie wielkanocne jajeczka wykonane z drewna. Po kolacji uczestniczyli w seansie filmowym.
W ostatnim dniu przygotowano dla nich ciekawe zajęcia – zapoznali się z kulturą góralską, pracą rolnika i bacy, poznali metodę wyrobu sera.
Pomimo, że dla niektórych był to pierwszy wyjazd bez rodziców, ogromny wysiłek fizyczny oraz podróż w nieznane, przyniósł on satysfakcję, wiarę w siebie, wiele miłych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Za wszystkie chwile spędzone razem przez te 3 dni gorąco dziękuję Uczestnikom, Wychowankom
Wychowawczyni, Agata F-K.