Stres – jak sobie z nim radzić?

Oto pierwsze działania w projekcie „Stres, a nasz mózg – walka do wygrania”. Z inicjatywy doradcy zawodowego w naszej szkole, pani Aleksandry Szydlik, 4 marca uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach „Stres – jak sobie z nim radzić”. Warsztaty poprowadził doradca zawodowy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Jaworznie.
Odczuwanie stresu jest codziennym doświadczeniem każdego człowieka. Stres działa mobilizująco, ale może być też nadmierny i wywoływać negatywne skutki dla zdrowia i samopoczucia. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie mechanizmy odpowiadają za to, że niewidzialny gołym okiem stres wywołuje całkiem konkretne i mierzalne skutki w postaci np. bólu głowy lub brzucha. Wiedza ta wprowadzi uczniów w tematykę radzenia sobie ze stresem, w ramach której przedstawione zostaną różne sposoby poradzenia sobie z nim.