Wspomnienie z Zimowiska…

W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbyło się Zimowisko 2019, poniżej relacja z całego tygodnia…

” Już nadszedł ten czas – czas odpoczynku ?od nauki. Czas zabawy z kolegami i koleżankami oraz wielu niezapomnianych wrażeń. Jak co roku nasza szkoła zorganizowała dla uczniów zimowisko. Dziś dzieci spędziły dzień w kręgielni Gravitacja.
Aktywna rozrywka, wspólna impreza, na której dzieci mogły poczuć ducha rywalizacji i… po prostu świetnie się bawić? Niektóre z nich pchały kulą po raz pierwszy. Starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności przy stole bilardowym. A jak bawiliśmy się można zobaczyć na zdjęciach. Życzymy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii zimowych.?

Dziś nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Multikina mieszczącego się w galerii „Galena”. Przed rozpoczęciem seansu filmowego pt.”Chłopiec z burzy” dzieciaki uczestniczyły w prelekcji na temat „Przyjaźni”. Podczas zajęć uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przyjaźni jaka może być miedzy ludźmi, a zwierzętami. Dlatego również na sali obecni byli specjalni goście. Były to dwa psy? rasy amstaf -Laki i Trelka, które to prezentowały swoje umiejętności, rozbawiały dzieci swoimi psimi sztuczkami. Takie spotkanie wprowadziło wszystkich do tematu oglądanego filmu, gdzie była pokazana wielka przyjaźń pomiędzy chłopcem, a pelikanem.
„Przyjaciel nie zawsze musi być człowiekiem”.?

Trzeci dzień ferii już za nami. Spędziliśmy go w parku wodnym NEMO w Dąbrowie Górniczej. Dzieciaki korzystały z kąpieli wodnych, zjeżdżały na zjeżdżalniach oraz doskonaliły techniki pływania?. Radości, uśmiechu na buziach nikomu nie brakowało. W drodze powrotnej panowała totalna cisza z powodu nadmiaru wrażeń i atrakcji….
Pozostaną miłe wspomnienia.?

Po czwartkowej projekcji zabawnej animacji „Asterix i Obelix – tajemnica magicznego wywaru”, przyszedł czas na „Dzień naukowca” organizowany przez nauczycielkę chemii i fizyki w naszej szkole panią Urszulę Proksę, której dzielnie pomagali członkowie szkolnego koła „Planeta odkrywców”, a zarazem uczestnicy II edycji ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy”. To był baaarrrdzo naukowy piątek na naszym zimowisku!

Piątek był ostatnim dniem zimowiska w naszej szkole. Poza naukowymi eksperymentami, uczestnicy wzięli udział w uroczystym zakończeniu, otrzymali paczki i zjedli smaczne kiełbaski z grilla. 🙂 Serdecznie dziękujemy sponsorom za pomoc i wsparcie przy organizacji wypoczynku i przygotowaniu atrakcji dla naszych uczniów podczas minionego tygodnia. Serce i życzliwość okazali nam: AMS Jaworzno, Zbór Zielonoświątkowy „Betel”, Fundacja im. Grzegorza Kolosy, Jawor S. C., F. H. Markus, MCKiS w Jaworznie, sklep Poziomka, RAMS S.C., NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Urząd Miejski w Jaworznie, ZOZ NSZZ Solidarność w Tauron Wydobycie S. A. Zakład Górniczy Sobieski. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli naszej szkoły, którzy poświęcili swój czas i urlop wypoczynkowy, by opiekować się dziećmi. A byli to: Krzysztof Bednarek, Beata Jelonek, Beata Kasperkowicz, Agnieszka Knapik-Palian, Magdalena Kurzeja, Urszula Likus, Agnieszka Szklarczyk, Agnieszka Odrzywołek, Magdalena Ossysek, Dominika Patrzałek, Bernadeta Piechowicz, Urszula Proksa, Maciej Rzędzicki, Katarzyna Wilkosz-Grześkowiak. Bez ich zaangażowania zimowisko po prostu nie odbyłoby się! Dziękujemy paniom kucharkom ze szkolnej kuchni, które przygotowywały dla nas smaczne śniadania i pyszne obiady! 🙂 Dziękujemy również dyrektorowi Rafałowi Sobólowi i paniom wicedyrektor Marioli Migacz i Renacie Janikowskiej za sprawne koordynowanie i czuwanie nad przebiegiem wypoczynku w szkole. Następne zimowisko już w przyszłym roku. Zapraszamy! 🙂