Program „Być jak Ignacy”.

Trzy, dwa, jeden, start! Udział w Ogólnopolskim konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego rozpoczęty! „Być jak Ignacy” to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nasza szkoła zakwalifikowała się do 150 szkół, które otrzymają materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć. W tej edycji poznamy takich wybitnych wynalazców i naukowców, jak: Marian Rejewski, Kazimierz Funk, Jan Szczepanik oraz Henryk Magnuski.
Zaplanowaliśmy wiele wyjazdów, spotkań z ciekawymi ludźmi, konkursów, pokazów chemiczno – fizycznych…
Pierwsze zajęcia naukowego koła „Planeta Odkrywców” klasy 5b już się odbyły. Młodzi naukowcy poznali postać tytułowego bohatera programu „Być jak Ignacy” – Ignacego Łukasiewicza. Mieli też okazję poznać „kolorowy świat chemii i fizyki”. Zapraszamy do fotorelacji! Trzymajcie kciuki!