Warsztaty profilaktyczne dla klas 7, 8 sp i 3 gim.

W dniu 26 11.2018r., w Zespole Szkół nr 3 odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas 7, 8 sp i 3 gim. Warsztaty były prowadzone przez zaproszonego gościa, pedagoga i profilaktyka pana Przemka spod Łodzi. Pan Przemek przekazał uczniom treści dt. uzależnienia od alkoholu i środków psychoaktywnych. Sam jako młody chłopak w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie dłonie, mimo to nie poddał się i dążył do osiągnięcia swoich marzeń i celów. Pan Przemek zaprezentował uczniom swoje autorskie raperskie utwory, ponieważ tworzenie muzyki rap to jego pasja. Uświadomił również młodemu pokoleniu jak ważne jest poczucie własnej wartości oraz zamiłowanie do sportu, gdzie hartuje się charakter i przezwycięża własne słabości. Uczniowie bardzo pozytywnie przyjeli przekaz pana Przemka. Zadawali pytania i chętnie rozmawiali o wpływie środków psychoaktywnych i alkoholu na organizm młodego człowieka. Spotkanie zorganizowali pedagodzy naszej szkoły.